Avslutade auktioner
RING DIAMANTER TILLV. GULDFYNDGRUPPEN, 17,25MM
RING VITGULD DIAM (VITA, 28 ST & NATULIGT ROSA, 9 ST DIAMANTER) 17MM, TILLV. GULDFYND, REK. NYPRIS: CA 18000:-
RING MED DIAMANTER TILLV GULDFYND, 17,5MM
HALSSMYCKE GEORG JENSEN SWEETHEARTS VG MED DIAMANTER. 47CM.
RING VITGULD DIAMANTER TOTALT 0,12CT.15.25MM TILLV. ALTON.
PÄRLCOLLIER DEFEKT. LÅS I VG 18K MED DIAMANTER
PAR ÖRHÄNGEN VITGULD MED DIAMANTER TOT. 0,80CT (0,40CT/ST), WESSELTON Si2 MED GIA INTYG PÅ VARDERA STEN
RING MED GAMMALSLIPADE DIAMANTER CA 0,65CT TOT OCH SMARAGD. TILLV 1988.. 17MM
RING MED DIAMANTER 1 STEN SAKNAS18MM /18K
PAR ÖRHÄNGEN MED DIAMANTER TILLV. GULDFYND 0,3CM /18K
RING DIAMANT/SAFIR 18MM /18K
DEFEKT RING DIAMANT/SAFIR, STEN SAKNAS 17,25MM /18K
2 RINGAR VG DELVIS DIAMANT GRAVYR /18K
PAR ÖRHÄNGEN DIAMANTER, LÅS SAKNAS 1,2CM /18K
DEFEKT RING DIAMANTER, STENAR SAKNAS /18K
RING VG 3 DIAMANTER 0,11CT ENL INSKRIPTION 17,5MM /18K
RING VG DIAMANT 17,5MM /18K
RING DIAMANTER 18MM /18K
RING DIAMANTER 17,75MM /18K
RING DIAMANTER 18,5MM /18K
DEFEKT RING DIAMANTER/SAFIRER, STEN SAKNAS 19MM /18K
RING MED DIAMANTER 18MM /18K
PAR ÖRHÄNGEN VG MED DIAMANTER TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 2CM /18K
RING MED DIAMANTER 16,75MM /18K
RING VG MED DIAMANTER 18MM /18K
RING DIAMANT/ÄDELSTENAR 18MM /18K
RING VG MED 10 DIAMANTER CA 0,30CT TILLSAMMANS 17,25MM /18K
RING M 8 ÅTTKANT-SLIPADE DIAMANTER, 17MM, GRAVYR I SKENAN, TILLV. CESON, GÖTEBORG 1976
RING MED DIAMANTER 1 STEN SAKNAS, 17 MM
RING VG M 11 DIAMANTER TOT CA 0,40CT TILLV GÖTEBORG 18MM
RING DIAMANT 0,20CT ENL INSKRIPTION, 17,5 MM
BRILJANTSLIPAD DIAMANT 1,70CT (KVALITET CIRKA CRYSTAL VS) SMÅNAGG VID RONDISTEN
RING M 44 DIAMANTER, 17MM, TILLV. GULDFYND
RING ROSÈGULD M 16 BRILJANT-SLIPADE DIAMANTER & DROPP-SLIPAD ROSENKVARTS, 17,5MM, TILLV. GULDFYND
RING M 15 DIAMANTER, 16,75MM TILLV. GULDFYND
RING M 16 DIAMANTER, 17,5MM, TILLV. GULDFYND
RING M 13 DIAMANTER, 17,25MM
RING VITGULD M 29 DIAMANTER (NAGG & SKADOR PÅ DIAM) 15,75MM
ARMRING (RÖTT & VITT GULD) 5,2×6,1CM, ÖPPNINGSBAR, MED 7 DIAMANTER TOT. CA 1,80CT, RÖTT & VITT GULD, TILLV. GULD & JUVELATELJEN STIG JOHANSSON, SÄVEDALEN 2001
RING ROSÉGULD M 55 DIAMANTER TOT. 0,15CT, 16,5MM, TILLV. GULDFYND, REK. NYPRIS: 5495:-