Avslutade auktioner
RING M 9 BRILJANT-SLIPADE DIAMANTER TOT. CA 0,27CT, 17,25MM (REPOR & SMÅ JACK PÅ GULDET)
ETT UDDA ÖRHÄNGE M 4 PRINSESS-SLIPADE DIAMANTER, 1,3CM INKL ÖGLAN
RING M 5 BRILJANT-SLIPADE DIAMANTER TOT. 0,06CT, 19MM, TILLV. GULDFYND, REK. NYPRIS: 8499:-
RING M 12 DIAMANTER & BLÅ SAFIR, 17MM, SVENSK IMPORT-STÄMPEL
RING MED 3 DIAMANTER 18,25MM /18K
RING MED DIAMANT/SAFIR/RUBIN, SKADOR PÅ STENAR 18,25MM /18K
RING MED DIAMANTER 17,5MM /18K
RING TILLV. LAPPONIA ’DA CAPO’ DESIGN BJÖRN WECKSTRÖM FINLAND 1989, MED 6 DIAMANTER TOTALT 0,18CT ENLIGT INSKRIPTION 17MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANT EJ FULLSLIPADE TOTALT 0,20CT ENLIGT INSKRIPTION 18MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANTER SLITAGE 17,5MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANT TOTALT 0,77CT ENLIGT INSKRIPTION 18MM /18K
RING MED DIAMANTER 19CM /18K
HALSSMYCKE VITGULD MED DIAMANTER, SLITAGE, I BEHOV AV RODIERING 44CM /18K
HÄNGE HJÄRTA VITGULD DIAMANT CA 1,5CM /18K
PAR ÖRHÄNGEN VITGULD MED DIAMANTER TOTALT 0,45CT ENLIGT INTYG /18K
HÄNGE KORS MED DIAMANTER 2CM /18K
RING MED DIAMANTER 0,37CT WESSELTON PIQUE ENLIGT INSKRIPTION. OBS! MITTSTEN SKADAD!! 16,5MM /18K
HÄNGE HJÄRTA MED DIAMANTER TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 2CM /18K
RING VITGULD MED 26 DIAMANTER 0,61CT TOTALT ENLIGT INSKRIPTION, CERTIFIKAT MEDFÖLJER 17MM /18K
HALSSMYCKE VITGULD MED SAFIR/DIAMANTER LÅS VID 41 OCH 43CM /18K
RING MED DIAMANTER/MABÉPÄRLA 17,5MM /14K
DEFEKT SMYCKE RING MED DIAMANTER/GRÖNA PRYDNADSSTENAR, STENAR SAKNAS /14K
RING VITGULD MED DIAMANTER TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 16,75MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANTER/SAFIR 17,5MM /18K
RING RÖDGULD/VITGULD MED 2 DIAMANTER UPPSKATTAT TILL TOTALT CA 0,70CT 17MM /18K
3 RINGAR, DELVIS DIAMANTER /14K
DEFEKT SMYCKE RING MED DIAMANT, GRAVYR, SKADOR PÅ KLOR 15MM /18K
RING MED DIAMANT 0,71CT ENLIGT INSKRIPTION 18,5MM /18K
RING MED DIAMANTER/SAFIRER 19MM /18K
RING MED DIAMANTER 17MM /14K
RING MED PÄRLA OCH DIAMANTER 18MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANTER TILLV. GIERTTA 1968 STOCKHOLM 17,75MM /18K
HÄNGE SMYCKEÄGG MED 9 DIAMANTER TILLV. W.A BOLIN 14K GULD, 960/1000 SILVER, VIT OCH SVART BLOMGÖRDEL I EMALJ. OBS! SKADOR PÅ EMALJ. W. A BOLINS HEMSIDA PRIS 12.700 SEK. 1,5CM /18K SILVER 960
RING MED DIAMANTER TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 18,5MM /18K
RING MED DIAMANTER/SMARAGD TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 18MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANT 1,15CT CAPE VVS2/VS1 ENLIGT INTYG 19,5MM /18K
PAR ÖRHÄNGEN MED DIAMANTER, LÅS SAKNAS 0,5CM /18K
RING MED DIAMANTER/SAFIR 16,5MM /18K
DEFEKTA SMYCKEN 4 RINGAR DIAMANTER, HÄNGE, SLITAGE, GRAVYR /18K
HÄNGE AMOR RÖDGULD/VITGULD MED DIAMANT 1CM /18K