Auktioner
RING MED DIAMANTER TOT. CA: 0,01CT OCH SAFIR, ø 17MM, B: 5,9MM, TILLV. GULDFYND / 18K, 1,5G
ARMLÄNK VENETIANSK MED BERLOCKER, LÅSBAR I FLERA LÄNGDER: 15,5-17MM / 21K, 4,8G
PAR ÖRHÄNGEN CREOLER MED 58 DIAMANTER, TOT. CA: 0,58CT Cr Si, 32x27MM, TILLV. HEDENS GULD GÖTEBORG / 18K VITGULD, 7,4G
HÄNGE KORS / KRUCIFIX, 40x29MM, IHÅLIG, 2 SMÅ BUCKLOR / 18K, 2,4G
HÄNGE JUNGFRU MARIA, 46X26MM / 18K, 11,8G
RING KL, SLITAGE
ARMRING, INNER-DIAMETER: 63MM / 21K BUCKLOR
ARMLÄNK KEJSAR, LÄNGD: 21,5CM, BREDD: 9MM, TILLV. TONYS /18K
RING MED DIA 0,25CT, TILLV. GULDFYNDGRUPPEN, 16,5MM /18K
ARMRING, Ø 66MM, TILLV. GUNNAR GULDSMED, G WETTEHOLM VARBERG 1988 / 18K
RING MED DIAM ÄLDRE SLIPNING, TILLV. GUNNAR GULDSMED, G WETTEHOLM VARBERG ,16MM / 18K
HALSKEDJA SINGAPORE, LÄNGD: 53CM, BREDD: 2,5MM
HALSKEDJA ANKAR, LÄNGD: 64CM, BREDD 2MM / 18K
HÄNGE MED PRYDNADSTEN, LÄNGD: 4CM / 18K
RING DIAM 0,22CT, 17MM, TILLV. HERIBERT ENGELBERT AB STOCKHOLM 1999 / 18K
HALSKEDJA 48 CM
RING M PÄRLA 15,5MM EJ STÄMPLAD
HÄNGE,MAN I PONCHO LÄNGD: 2CM /18K
HÄNGE,KVINNA I PONCHO LÄNGD: 2CM /18K
HALSKEDJA / COLLIER TILLV. GEORG JENSEN, MODELL: REFLECT, L: 45CM B: 5MM /18K I ORIGINAL ETUI NYPRIS IDAG 137 000:-
HALSKEDJA PANSAR, LÄNGD: 46CM, BREDD: 1MM, TILLV. BALESTRA, SVENSK IMORT-STÄMPEL / 18K
RING KL MED PRYDNADSTEN, SLITAGE /18K
3 RINGAR /925 19MM
ARMLÄNK BISM . L 20 CM B 0,5 CM SLITAGE
RING DIAM 0,55CT 11 STENAR SCHALINS 17,5MM GRAVYR I SKENAN
RING MED KUBISK ZIRKON. TILLV GULDFYNDGRUPPEN , 17MM
RING SL UTAN GRAVYR, 17,75MM
HALSSMYCKE MED PÄRLA OCH FJÄRIL, L 46,5-48 CM, B 1 MM , 0,7MM BRED
HALSSMYCKE MED NAMN , DEFEKTER
ARMLÄNK FIGARO IHÅLIG 21CM TÍLLV GULDFYNDGRUPPEN I ORIGINAL KRT
HALSKEDJA FIGARO IHÅLIG TILLV GULDFYNDGRUPPEN I ORIGINAL KRT
HALSSMYCKE 1 BATH, L 49 CM B 4MM
HALSKEDJA FIGARO DEFEKT
HÄNGE ROS I HJÄRTA, L 2,6 CM B 1,6 CM
HALSKEDJA CORDELL, L 66 CM B 4 MM
MYNT HÄNGE ÖGLA EJ GULD, TOTAL VIKT
HALSKEDJA PANSAR, L 45 CM B 1,5 MM
HALSKEDJA VENETIANSK, L 45 CM B 2 MM,
HALSSMYCKE , L 45 CM B 2 MM, BUCKLIG