Avslutade auktioner
HALSSMYCKE VITGULD M 53 DIAMANTER TOT. 11,94CT ENLIGT INTYG (EN DIAM SKADAD) 42,5CM, M INTYG I BLÅTT ETUI
HÄNGE VITGULD M 8 DIAMANTER, 1,6CM, TILLV. GULDFYND
ARMLÄNK M 15 ÅTTKANT-SLIPADE DIAMANTER, 19CM, SVENSK IMPORT-STÄMPEL
ARMRING VITGULD M 4 DIAMANTER ÄLDRE SLIPNING TOT. CA 2,10CT (EN DIAM SAKNAS, LAGNING PÅ SKENAN GJORD I RÖDGULD, SKENAN NGT SKEV, BUCKLA PÅ SKENAN) INNER-DIAMETER: 5,2×6,2CM, TILLV. S:T ERIKS SILVERSMEDJA, STOCKHOLM 1964
RING PALLADIUM (500) M 12 BRILJANT-SLIPADE DIAMANTER TOT 0,36CT, 15,75MM, GRAVYR I SKENAN, TILLV. SCHALINS
YTTER-FODRAL FÖR PENNA, 14K M DIAMANTER (ÄLDRE SLIPNING) GRAVYR, POLSKA STÄMPLAR, TILLV. WARSZAWA, TROLIGEN 1930-TAL (KAN EVENTUELLT INNEHÅLLA DELAR EJ GULD PÅ INSIDAN) TOTAL. VIKT: 49,6G
HÄNGE VITGULD M 10 DIAMANTER & SILVERGRÅ TAHITI-PÄRLA, 2,2CM INKL ÖGLAN
RING VITGULD M 6 DIAMANTER TOT. CA 0,28CT, 18,25MM, TILLV. K&E CARLSON, GÖTEBORG 1935
RING ALLIANS M 9 DIAMANTER, 16,5MM
RING VITGULD M PRINSESS-SLIPAD DIAMANT 0,25CT, WESSELTON Si, 16,5MM, TILLV. HALLBERGS GULD, REK. NYPRIS: 17998:-
HÄNGE SÖTVATTENSPÄRLA (12,5-13MM) & DIAMANTER, 2,1CM, ÖPPNINGSBAR ÖGLA
HÄNGE MED DIAMANT CA 1CM /18K
RING VITGULD MED DIAMANTER MITTSTEN 0,36CT TOT.0,79CT ENLIGT INSKRIPTION, I BEHOV AV RODIERING /14K
HÄNGE MED DIAMANT TILLV. GÖTEBORG 3CM /18K
RING KL MED DIAMANT 21,5MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANTER TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 17,5MM /18K
PAR ÖRHÄNGEN VITGULD MED DIAMANTER 3CM /18K
ARMLÄNK VITGULD MED DIAMANTER 17,5CM /18K
HALSSMYCKE VITGULD MED DIAMANTER 3 STENAR SAKNAS 46CM /18K
HÄNGE HJÄRTA DIAMANT CA 1CM /18K
RING VITGULD MED DIAMANT 0,20CT ENL INSKRITION 15,75MM /18K
HÄNGE VITGULD MED DIAMANT/SAFIR 1CM /18K
HÄNGE HJÄRTA VITGULD MED DIAMANT SLITAGE 1CM /18K
RING VITGULD MED TVÅ DIAMANTER OCH VIT PRYDNADSSTEN TILLV. GULDFYNDGRUPPEN 20MM /18K
RING MED 12 DIAMANTER GRAVYR SLITAGE 16,5MM /14K
RING VITGULD MED DIAMANTER 17MM /18K
RING VITGULD MED DIAMANT 16MM /18K
DEFEKTA SMYCKEN 2 RINGAR, DIAMANT, GRAVYR /18K
HÄNGE HJÄRTA VITGULD DIAMANT 1,5CM /18K
RING VITGULD MED DIAMANT 17,5MM /14K
RING MED 7 DIAMANTER TOTALT 0,35CT ENLIGT INSKRIPTION 17,25MM /18K
RING MED DIAMANTER TOTALT 0,31CT ENLIGT INSKRIPTION 17,75MM /18K
RING MED DIAMANT 19,75MM /18K
RING MED DIAMANTER 19,25MM /18K
RING MED DIAMANT 20MM, RING MED PÄRLA 21MM /18K
RING MED DIAMANTER TILL. GULDFYNDRUPPEN 18,5MM /18K
RING MED DIAMANTER TILLV. GULDFYND 18MM /18K
RING MED 3 DIAMANTER 15,5MM /18K
PAR ÖRHÄNGEN MED DIAMANTER /18K
RING VITGULD MED DIAMANT 17,25MM /18K